Błękitna Przyszłość z RWE

Warsztaty dla nauczycieli szkól podstawowych

Jak wykorzystać energię wiatru, a jak tę, pochodzącą ze Słońca? Jak gromadzimy energię i jakie mamy z tym kłopoty? W jaki sposób prąd elektryczny przenosi informację?
Na te i inne pytania pomoże Państwu odpowiedzieć "POWER BOX" - zestaw edukacyjny dla uczniów klas 4-6 poświęcony problematyce energii przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik przy współpracy z Fundacją RWE w Polsce. Zarówno RWE jak i CNK zależy, by młodzi ludzie rozumieli, skąd się bierze energia, byli świadomi tego, że jej zasoby mogą się wyczerpać i zadawali sobie pytania gdzie i jak szukać alternatywnych jej źródeł, wreszcie, w jaki sposób każdy z nas może energię oszczędzać.

Zapraszamy Państwa serdecznie na warsztaty,  jak tworzyć własne scenariusze i moderować dyskusję o energii podczas lekcji. Nie zabraknie okazji do samodzielnego wykonania doświadczeń. Warsztaty są bezpłatne, odbywać się będą w dni powszednie. Zapraszamy na nie wszystkich nauczycieli klas 4-6 szkoły podstawowej. Warunkiem uczestnictwa szkoły w programie jest zgłoszenie na warsztaty trzech nauczycieli. Każda szkoła biorąca udział w programie otrzyma trzy zestawy POWER BOX.

Udział w warsztatach wymaga rejestracji. Formularz znajduje się pod adresem www.edukacja.kopernik.org.pl w zakładce "Warsztaty z zestawem edukacyjnym".