Festiwal Wolontariatu

Drogi Nauczycielu! Zapraszamy Ciebie i Twoich uczniów do udziału w Festiwalu Wolontariatu 2013, który odbędzie się w dniach 21-23 czerwca na warszawskiej Pradze! Proponujemy Wam udział w warsztatach, wizytach studyjnych w warszawskich NGO i instytucjach współpracujących z wolontariuszami oraz udział w akcji społecznej na rzecz społeczności lokalnej z Pragi Południe.

W sobotę 22 czerwca br. Twoim uczniom dedykujemy specjalne warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, budowania zespołu i współpracy z grupie, warsztat o stereotypach i dyskryminacji w wolontariacie oraz warsztat o wolontariacie międzynarodowym. Istnieje także możliwość uczestnictwa w warsztatach dotyczących różnorodnych form zabaw z dziećmi. Po warsztatach zapraszamy wszystkich do udziału w akcji społecznej, gdzie wraz z mieszkańcami Warszawy zrewitalizujemy skwer przy rondzie Wiatraczna. Czeka na nas m.in. sadzenie roślin, malowanie ławek oraz pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni w sposób przyjazny dla otoczenia. Po akcji natomiast , w sąsiedztwie skweru w Centrum Aktywności Lokalnej przy Paca 40 odbędzie się wolontariacki grill dla wszystkich osób biorących udział w akcji! Poznaj swoje miasto z innej strony! W trakcie Festiwalu zapewniamy ciepły obiad oraz zaświadczenia o udziale w wydarzeniu więc o nic już nie musicie się martwić! Potrzebny jest tylko Wasz uśmiech i energia!A jeśli chciałbyś/abyś wzmocnić swoje kompetencje jako koordynator wolontariuszy, zapraszamy do udziału w warsztatach w piątek i w niedzielę (21 i 23 czerwca). Udział w Festiwalu Wolontariatu jest bezpłatny!

Szczegółowy program Festiwalu Wolontariatu oraz zapisy znajdują się na stronie www.festiwalwolontariatu.pl. W razie pytań prosimy o kontakt z Katarzyną Winiewską pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 23.