DLA - nauczanie na odległość

Dzielenie się doświadczeniem e-IBS, 27 września - 19 października 2013

Wywodzące się z zasad konstruktywizmu nauczanie przez odkrywanie (IBSE - Inquiry Based Science Education) jest nadzieją na kształcenie się na każdym etapie życia. Małe dziecko, uczeń, student, pracownik - zadając sobie pytania automatycznie poszukuje na nie odpowiedzi. Nauczyciel wspierający ucznia zadaje sobie pytanie - jak być dla ucznia zarazem mentorem i partnerem?

Jak mu towarzyszyć w odkrywaniu Świata? Co zrobić, by uczeń był ciekaw tego Świata? Takie zagadnienia, i wiele innych, będziemy starali się przedyskutować w trakcie naszego jesiennego kursu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w module nauczania na odległość z wykorzystaniem platformy edukacyjnej EUN/Amgen.

W kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni nauczyciele biologii, chemii i przyrody, a szczególnie uczestnicy Letniej Szkoły Nauk Przyrodniczych IBSE.

Formularz zgłoszeniowy