Konkurs „Normalizacja i ja”

Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej organizują w roku szkolnym 2013/2014 II edycję ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja” skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów oraz z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Celem konkursu jest wzrost świadomości o znaczeniu normalizacji w życiu codziennym oraz w osiąganiu sukcesu ekonomicznego, a także przygotowanie specjalistów do wykorzystywania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej. Istotna jest również realizacja zaleceń Unii Europejskiej w zakresie rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej i uświadomienie, iż dzięki niej życie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

Zadanie konkursowe dla uczniów - w kategorii „Esej” – polega na napisaniu opracowania na temat: „Normalizacja jest dla nas i wokół nas”, w kategorii „Grafika” - stworzenie na ten sam temat pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacje A4. Natomiast zadaniem nauczycieli jest napisanie scenariusza lekcji: „Normalizacja. Dlaczego uczeń musi o niej wiedzieć?”.

Na najlepszych autorów czekają cenne nagrody rzeczowe.

Konkurs potrwa od 27 września br. do 17 stycznia 2014 r. Do 10 stycznia 2014 r. poprzez formularz znajdujący się na www.pkn.pl należy zarejestrować swój udział w konkursie. Prace można nadsyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej PKN w lutym 2014 r. Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Mazowiecki i Podkarpacki Kurator Oświaty. Patroni medialni: „Przegląd Techniczny”, miesięczniki „Perspektywy”, „Edukacja i Dialog”, portale: Interklasa.pl, Edukacja.net, Edu.info.pl, Eid.edu.pl

Więcej o konkursie na: www.pkn.pl/konkursy-0 Kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 556 76 39, 22 556 74 77