Dyskryminacja w szkole/placówce

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych rozpoczyna realizację seminariów „Dyskryminacja i mobbing w środowisku pracy – profilaktyka, przeciwdziałanie i reagowanie” dla kadry kierowniczej warszawskich szkół i placówek powołanej w roku szkolnym 2017/2018.

Działania te są związane z realizacją Zarządzenia nr 490/2016 Prezydenta m.st. Warszawy z dn. 11 kwietnia 2016 r. w sprawie wprowadzenia polityki przeciwdziałania mobbingowi, molestowaniu seksualnemu i dyskryminacji w jednostkach miasta stołecznego Warszawy. Realizacja seminariów jest wypełnieniem przez pracodawcę prawnego obowiązku przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w środowisku pracy.

Głównym celem na poziomie bezpośrednich odbiorców jest rozwój kompetencji kadry kierowniczej warszawskich szkół i placówek oświatowych w zakresie identyfikacji, reagowania i możliwości przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w środowisku pracy oraz tworzenia środowiska pracy wolnego od przejawów dyskrymniacji i mobbingu.

Głównym celem na poziomie szkół i placówek jest upowszechnianie wiedzy na temat dyskryminacji i mobbingu oraz wdrażanie strategii antymobbingowych zgodnie z Zarządzeniem nr 490/2016 Prezydenta m.st. Warszawy z dn. 11 kwietnia 2016 r. w sprawie wprowadzenia polityki przeciwdziałania mobbingowi, molestowaniu seksualnemu i dyskryminacji w jednostkach miasta stołecznego Warszawy.

8-godzinne seminaria dla dyrektorów/dyrektorek szkół i placówek będą odbywać się w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 w terminach: 25 października i 14 listopada w godz. 9.00-15.30.

Wymagana jest elektroniczna rejestracja na seminaria zgodnie z obowiązującą w Warszawskim Centrum Innowacji EdukacyjnoSpołecznych i Szkoleń procedurą zapisów na szkolenia: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/Szkolenia-dla-kadry-kierowniczej-szkol-i-placowekoswiatowych

Osobą odpowiedzialną za doskonalenie w tym obszarze tematycznym w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń jest p. Izabela Podsiadło-Dacewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.