A+ A A-

Warszawski System Wspierania uzdolnionych

 

 

Relacja z Uroczystości wręczenia Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA (IX edycja) 

Certyfikaty WARS i SAWA IX edycja

Bezterminowe Certyfikaty WARS i SAWA w roku szkolnym 2018/2019

Obowiązującą procedurę uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA określa zarządzenie nr 1565/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z 22 września 2017 r.

W razie pytań można kontaktować się z p. Edytą Jaromin (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22/ 44 33 584).

Wskazówki do opracowania szkolnego programu wspierania uzdolnionych.

1. Instrukcja wypełniania wniosku

2. Kryteria i wskaźniki

3. Wskazówki dotyczące budowania szkolnego programu wspierania uzdolnionych

Zmiany i aktualizacje w Programie WARS i SAWA

Od bieżącego roku szkolnego 2017/2018, obowiązuje nowa procedura uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, określona zarządzeniem nr 1565/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z 22 września 2017 r. 

Wszystkie szkoły, którym dotychczas został przyznany Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA prosimy o zapoznanie się z „Zasadami dostosowania warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do zmian wynikających z reformy oświaty”, które były konsultowane w ubiegłym roku szkolnym z przedstawicielami szkół z sieci. Zgodnie z Zasadami, w przypadku zainteresowania kontynuacją udziału w Programie WARS i SAWA, wszystkie szkoły z certyfikatem prosimy o złożenie do 30 listopada br. Aneksu aktualizacyjnego, dostępnego w formie kwestionariusza ankiety na platformie ankietowej www.ankietyBE.um.warszawa.pl

Szczegółowe informacje: http://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/program-wars-i-sawa/aktualnosci/15190-zasady-dostosowania-warszawskiej-sieci

- Pismo do dyrektorów warszawskich szkół

- Zasady dostosowania warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do zmian wynikających z reformy oświaty

- Zarządzenie Nr 1565/2017 Prezydenta m.st. W-wy w sprawie procedury uzyskania certyfikatu WARS i SAWA _22.09.2017

- Załącznik 1  Zgłoszenie placówki do certyfikatu WARS i SAWA i warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych

- Załącznik 2 Wniosek przystąpienie do WiS

- Załącznik 3 Wniosek przedłużenie certyfikatu WiS

Raport z wdrożenia „Zasad dostosowania warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do zmian wynikających z reformy oświaty” 

W roku szkolnym 2017/2018  warszawska sieć wspierających uzdolnionych tworzy łącznie 185 placówek z aktualnym Certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, w tym:
a) 13 szkół, którym Certyfikat został przyznany już w nowej strukturze organizacyjnej, na 4-letni okres realizacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych (X 2017 r., VIII edycja),
b) 116 szkół z dotychczasowym Certyfikatem bezterminowym.  

Zgodnie z regulaminem, od 2017 r. Certyfikat przyznawany jest na czteroletni okres realizacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Po upływie tego okresu szkoły mogą ubiegać się o jego bezterminowe przedłużenie, składając wyciąg z systematycznie prowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 Certyfikat bezterminowy posiada 116 szkół.

Warszawska sieć szkół wspierających uzdolnionych - aktualny status Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA 

Nowa koncepcja rozwoju programu WARS i SAWA

zapraszamy do zapoznania się z ofertą mającą na celu wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami, poprzez wykorzystanie ich potencjału dla rozwoju uczniów i ich nauczycieli 

SeNS wspierania uzdolnionych

WARS i SAWA bliżej społeczności

WARS i SAWA bliżej nauki

WARS i SAWA bliżej sztuki

Formularz zgłoszenia

Materiały

Szkoła bliżej społeczności, nauki i sztuki

WARS i SAWA bliżej społeczności

WARS i SAWA bliżej nauki

WARS i SAWA bliżej sztuki

Miejska Polityka Spoleczna