A+ A A-

Akademia Rodziców i Rad Rodziców

 

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2016/2017 ruszają zajęcia Akademii Rodziców i Rad Rodziców.

 

Propozycja szkoleń realizowanych w ramach Akademii Rodziców i Rady Rodziców to ABC funkcjonowania Rady Rodziców, Rady Szkoły: kwestie prawno – organizacyjne związane z funkcjonowaniem rady rodziców oraz rady szkoły, współpraca na terenie szkoły z dyrektorem, radą pedagogiczną, samorządem szkolnym, jak działać w najbliższej okolicy, jak pozyskiwać fundusze (budżet partycypacyjny, granty, projekty europejskie).

Zapraszam do zapisów:
https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Finanse-Rady-Rodzicow 

Harmonogram szkoleń realizowanych w ramach cyklu Akademia Rodziców i Rad Rodziców:

 Akademia Rodziców i Rad Rodziców WCIES zaprasza w marcu i kwietniu 2017 na warsztaty dla rodziców:

- 20.03.2017 godz. 16.30 - 19.00 - Jak zadbać o oczy swoich dzieci? Wzrok w szkole - wyzwanie edukacji XXI wieku.
Prowadzi: Mikołaj Markiewicz, psycholog, trener wzroku

W Warszawie na poziomie szkół podstawowych tylko 15% dzieci nie ma problemów ze wzrokiem.  Tego typu problemy generuje rozwój technologii, godziny, które spędzamy przed ekranami komputerów, smartfonów. Jak zadbać  dzisiaj o wzrok swoich dzieci? Mikołaj Markiewicz zapozna Państwa z praktycznymi technikami profilaktyki i zapobiegania wad wzroku, ćwiczeniami dla całej rodziny.

Zapisy  https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jak-zadbac-o-oczy-swoich-dzieci-Wzrok-w-szkole-wyzwanie-edukacji-XXI-wieku

- 30.03.2017 godz. 16.30 - 19.00 – Dzieci i rodzice z doświadczeniem migracji w szkole. Możliwości i wyzwania dla rady rodziców.
Prowadzą: Agnieszka Kozakoszczak, Jan Świerszcz

Udział w spotkaniu pozwoli Państwu:lepiej zrozumieć potrzeby dzieci z doświadczeniem migracji oraz ich rodziców, radzić sobie z wyzwaniami dotyczącymi różnic kulturowych, planować działania integrujące dzieci polskie i cudzoziemskie, skuteczniej włączać rodziców cudzoziemskich w życie szkoły.

Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Dzieci-i-rodzice-cudzoziemscy-w-naszej-szkole

- 05.04.2017 godz. 16.30 - 19.00 - ABC zmian w prawie oświatowym – szkoła odstawowa, gimnazjum. Konsekwencje zmian dla rad rodziców.
Prowadzi: Andrzej Pery

Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/ABC-zmian-w-prawie-oswiatowym-szkola-podstawowa-gimnazjum-Konsekwencje-zmian-dla-rad-rodzicow

- 19.04.2017 godz. 16.30 - 19.00 – Jak założyć szkolne koło wolontariatu?
Prowadzi: Bartosz Wilimborek, WCIES
Od nowego roku szkolnego placówki mają obowiązek zawarcia w statucie szkoły regulacji dotyczących sposobu organizacji i realizacji działań w zakresie wolontariatu. Na szkoleniu zaprezentujemy możliwości organizacji działań związanych z wolontariatem w szkołach. W trakcie dowiedzą się Państwo, w jak założyć szkolne koło wolontariatu i poznają dobre praktyki warszawskich szkół.

Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jak-zalozyc-szkolne-kolo-wolontariatu

- 25.04.2017 godz. 16.30 - 19.00 – Sprawozdawczość rady rodziców, rady szkoły.
Prowadzi: Andrzej Pery

Zapisy: tylko lista rezerwowa - https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Sprawozdawczosc-rady-rodzicow-rady-szkoly

 

Pytania i dodatkowe informacje dot zajęć realizowanych w ramach cyklu Akademia Rodziców i Rad Rodziców – Paulina Wawer, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Miejska Polityka Spoleczna