A+ A A-

Uczymy się matematyki

  • Opublikowano

 Uczmy się matematyki i fizyki w oparciu o filmy edukacyjne - ciekawie, efektywnie, zabawnie!

2 kwietnia 2012 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach IX Warszawskiego Forum Rodziców i Rad Rodziców odbył się warsztat Uczmy się matematyki i fizyki w oparciu o filmy edukacyjne - ciekawie, efektywnie, zabawnie! Adresatem warsztatu byli rodzice, nauczyciele, dzieci. Warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli prowadzili dr Lech Mankiewicz z Polskiej Akademii Nauk i Khan Academy Polska oraz Sebastian Starzyński reprezentujący Khan Academy Polska.

Pierwszą część warsztatu, poświęconą grom, prowadził Sebastian Starzyński. Obejmowała ona takie zagadnienia jak:
• ewolucyjne uwarunkowania człowieka do nauki przez zabawę,
• mechanika gier,
• gryfikacja,
• wykorzystanie gier i gryfikacji w edukacji.

Prezentacja pdf

W drugim bloku dr Lech Mankiewicz z Polskiej Akademii Nauk zaprezentował Khan Academy, czyli internetową i interaktywną bazę wiedzy oraz ćwiczeń z różnych dziedzin nauki, wykorzystującą mechanikę gier, cały czas poszerzaną o kolejne lekcje i zyskującą rzesze nowych zwolenników.

Prezentacja pdf

Na zakończenie warsztatu Barbara Dłużewska, nauczyciel fizyki z LO im. Czackiego w Warszawie, podzieliła się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w korzystaniu z Khan Academy w szkole.

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna