A+ A A-

Rumourless Cities

Projekt „Rumourless cities” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu URBACT III i realizowany przez m.st. Warszawę w partnerstwie z miastami Amadora (Portugalia), Cardiff (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii), Hamburg (Niemcy), Alba Julia (Rumunia), Mesyna (Włochy).

Sieć Transferu URBACT opiera się na wymianie wiedzy i doświadczenia poprzez wdrażanie i adaptację dobrych praktyk przez miasta europejskie. W ten sposób URBACT zachęca miasta do zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju.

Więcej na stronie: https://urbact.eu/https://urbact.eu/urbact-polska.

Projekt „Rumourless cities” ma na celu zwalczanie stereotypów i uprzedzeń wobec cudzoziemców i cudzoziemek mieszkających w Warszawie. W jego ramach wypracowano program edukacyjny, który składa się z narzędzia informatycznego (aplikacji), skierowanego do małych warszawianek i warszawiaków, które w atrakcyjnej formie będzie promować postawy otwartości i niezgody na przemoc i dyskryminację, oraz uzupełniających go scenariuszy  lekcji i grywalizacji.

Chcesz zagrać? kliknij tutaj 

 

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna